Już poraz kolejny organizujemy Festiwal Filmowy Moja Nowa Huta.Festiwal jest bardzo ważnym wydarzeniem dla nowohuckiej społeczności w ramach którego spotkają się dwa pokolenia mieszkańców naszej dzielnicy, młodzież i seniorzy. Ci, którzy budowali to „nowe miasto”, fabryki, architekturę i jego charakter - nowohuccy seniorzy. I ci, którzy odkrywają to miasto przez ostatnie kilkanaście lat - młodzież dla której Nowa Huta to dom, szkoła i pierwsze miłości.To spojrzenie dwóch pokoleń mieszkańców Nowej Huty na historię miasta i na własną historię życia.

         Festiwal to próba dotarcia do szkół podstawowych i gimnazjalnych, klubów seniora z programem edukacyjnym „Jak zrobić film”. Projekt adresowany jest do młodzieży szkolnej oraz dorosłych.

           Warsztaty filmowe dla młodzieży i dorosłych odbywać się będą w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr 101 os. Jagiellońskie 9 w Krakowie oraz w placówkach macierzystych . Wykłady i ćwiczenia warsztatowe prowadzone będą przez instruktorów Akademii Filmowej i współpracowników telewizji internetowej Moja NH.

 

          Otwarty Konkurs Filmowy będący podsumowaniem warsztatów koordynować będzie telewizja internetowa Moja NH. Na jej kanałach promowane będą prace konkursowe nadsyłane drogą elektroniczną . Uważamy, że projekt ten wpłynie na spopularyzowanie sztuki filmowej jako najskuteczniejszej formy internetowej komunikacji.
Ostatnim etapem zadania będzie Gala finałowa Festiwalu Filmowego Moja Nowa Huta, która odbędzie się czerwcu 2021r. ( dokładna data zostanie zamieszczona na stronie mojanh.pl oraz na FB. W czasie trwania imprezy zaprezentowane zostaną nagrodzone prace konkursowe oraz wybrane filmy .

 

Organizator

 

MNHTV szary2

 

Partnerzy

 

 

Sponsorzy

 

Ostatnio dodane

26 wrzesień 2020
10 kwiecień 2017
29 marzec 2017
29 marzec 2017

Kontakt

Telewizja Internetowa MojaNH

Szkoła Podstawowa nr 101,
Kraków 31-832 os. Jagiellońskie 9,

telefon: 502 540 478

e-mail: radoslaw.omiecinski@gmail.com

facebook: MojaNH - facebook

youtube: MojaNH - YouTube